TrackSense Pro czujniki

Loggery TrackSense Pro, Pro X, Pro XL i Basic mogą współpracować z wieloma wymiennymi czujnikami. Poniżej przegląd dostępnych opcji:


Pojedynczy sztywny czujnik temperatury

Pojedynczy sztywny czujnik temperatury, zakres temperatur od -50 do +150°C z dokładnością do 0,05°C (w zakresie od -25 do +150°C). Jest przeznaczony do różnych zastosowań w przemyśle farmaceutycznym
i spożywczym.

Specyfikacje techniczne

 

Podwójny sztywny czujnik temperatury

Podwójny sztywny czujnik temperatury jest wyposażony w czujnik produktu oraz czujnik otoczenia (wygięty pod kątem 90° lub 180°). Zakres temperatur od -50 do +150°C z  dokładnością do 0,05°C (w zakresie od -25 do +150°C). Głównie znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym, np. podczas badania obejmującego przenikanie  i dystrybucję ciepła.

Specyfikacja techniczna

Wewnętrzny czujnik temperatury

Wewnętrzny czujnik temperatury, zakres temperatur od -50 do +150°C z  dokładnością do 0,05°C (w zakresie od -25 do +150°C). Może mieć zastosowanie w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Sprawdza się idealnie w sytuacjach gdy  przestrzeń jest ograniczona lub wymagana jest maksymalna ochrona czujnik.

Specyfikacja techniczna

 

Pojedynczy czujnik wysokotemperaturowy Flex

Czujnik wysokiej temperatury Single Flex, zakres temperatur od 0 do +400°C z dokładnością do 0,5°C. Posiada wszechstronne zastosowanie, jest idealny do pomiarów wysokotemperaturowych, np. w piecach sterylizacyjnych i depyrogenizacyjnych.

Specyfikacja techniczna

 

Podwójny sztywny/elastyczny czujnik temperatury

Czujnik temperatury podwójny sztywny/elastyczny jest wyposażony zarówno w inteligentny czujnik flex do trudno dostępnych pozycji, jak i sztywny czujnik ze stali nierdzewnej (wygięty pod kątem 90 lub 180°C). Ma zakres temperatur od -50°C do +140°C z dokładnością do 0,05°C (w zakresie od -25°C do +140°C). Jest idealny do zastosowań w przemyśle spożywczym, takich jak badania przenikania i dystrybucji ciepła.

Specyfikacja techniczna


Wielopunktowy sztywny czujnik temperatury

Wielopunktowy sztywny czujnik temperatury służy do określania różnic temperatur w opakowaniach w celu zlokalizowania zimnego punktu z łącznie 4 elementami Pt1000 mierzonymi jednocześnie. Ma zakres temperatur od -50°C do +150°C z dokładnością do 0,05°C (w zakresie od -25°C do + 150°C). Czujnik jest szczególnie przydatny w przemyśle spożywczym, ponieważ zapewnia 4 punkty pomiarowe, które mogą łatwo zidentyfikować zimne
i gorące strefy w opakowaniach.

Specyfikacja techniczna


Pojedynczy czujnik temperatury Semi Flex

Czujnik temperatury Single Semi Flex ma zakres temperatur od -50°C do +150°C z dokładnością 0,1°C (w zakresie -40°C do +150°C). Może być stosowany do różnych zastosowań w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym i może być wyposażony w okrągły, ostry lub stożkowaty koniec.

Specyfikacja techniczna

Podwójny czujnik temperatury Semi Flex

Czujnik temperatury Double Semi Flex jest wyposażony w podwójne czujniki ze stali nierdzewnej, które są półelastyczne. Ta funkcja ułatwia kontrolowanie pozycjonowania i zamocowanie czujników do określonego punktu pomiarowego, ponieważ półelastyczne czujniki pozostają nieruchome po zgięciu. Czujnik ma zakres temperatur od -50°C do +150°C
z dokładnością 0,1°C (w zakresie -40°C do +150°C).

Specyfikacja techniczna

 

Wytrzymały elastyczny czujnik temperatury

Elastyczny czujnik temperatury jest wyjątkowo wytrzymały, ma zakres temperatur od -50°C do +140°C. Może być stosowany do różnych zastosowań
w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym,a szczególnie nadaje się do pomiarów w ciężko dostępnych obszarach w trudnych warunkach i środowiskach.

Specyfikacja techniczna


Pojedynczy czujnik temperatury Smart Flex

Czujnik temperatury Smart Flex z inteligentnymi czujnikami flex jest idealny do trudno dostępnych miejsc.  Zakres temperatur od -50°C do +140°C z dokładnością do 0,1°C (w zakresie -40°C do +140°C). Może być stosowany w różnych branżach do zastosowań takich jak testy środowiskowe.

Specyfikacje techniczne

Podwójny czujnik temperatury Smart Flex

Czujnik temperatury Double Smart Flex ma zakres temperatur od -196°C do +140°C z dokładnością 0,1 °C (w zakresie -40°C do +140°C). Może być stosowany w różnych gałęziach przemysłu do zastosowań takich jak testy środowiskowe i jest idealny w sytuacjach wymagających trudno dostępnych miejsc.

Specyfikacja techniczna

 

Czujnik termoparowy

Unikalny czujnik termoparowy (czujnik TC) firmy Ellab pozwala użytkownikom na całym świecie używać termopar w połączeniu z bezprzewodowymi rejestratorami danych. Czujnik TC jest specjalnie zaprojektowany do zastosowań, które powodują duże obciążenie czujników i wymagają jak najmniejszego wpływu na próbki. Dobrym przykładem wspomnianych zastosowań może być liofilizacja, znana również jako suszenie w stanie zamrożonym. Cienki przewód termoparowy jest wyposażony w „gołą końcówkę”, która zajmuje niewiele miejsca w obrębie próbki i zapewnia użytkownikom szybszy czas reakcji. Sam czujnik ma zakres temperatur od -50 do + 62°C (skalibrowany od -60 do + 60°C) z najnowocześniejszą dokładnością ± 0,3°C. Oprócz tego drut ma długość 10, 30, 50 i 100 cm (standard 30 cm).

Najważniejsze funkcje i zalety:
– Kompatybilny ze złączem LYO do suszenia z zamrażaniem
– Idealny do zastosowań, w których przewody są bardzo napięte
– Można czyścić przez sterylizację w autoklawie
– Wymienne przewody termoelektryczne

Specyfikacja techniczna

Pojedynczy sztywny czujnik wysokotemperaturowy

Pojedynczy sztywny czujnik wysokotemperaturowy ma zakres temperatur od 0°C do +400°C z dokładnością 0,5°C (w zakresie od 0°C do +400°C). Może być stosowany do różnych zastosowań w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym, a szczególnie nadaje się do zastosowań w ekstremalnie wysokich temperaturach, takich jak walidacja piekarników, autoklawów i wędzarni.

Specyfikacja techniczna

Podwójny czujnik wysokotemperaturowy Flex

Czujnik wysokotemperaturowy Double Flex ma zakres temperatur od 0 do +400°C z dokładnością do 0,5°C (w zakresie od 0 do +400°C). Może być stosowany do różnych zastosowań, ale idealnie nadaje się do zastosowań wysokotemperaturowych w przemyśle farmaceutycznym, takich jak depyrogenizacja i piece do sterylizacji gorącym powietrzem.

Specyfikacja techniczna

 

Czujnik ciśnienia

Czujnik ciśnienia 4 bary ma zakres ciśnienia od 10 mbarów do 4 barów bezwzględnych, z dokładnością pomiaru ± 0,25% pełnej skali. Może być stosowany w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym, do zastosowań takich jak sterylizacja autoklawów, sterylizacja parą, piekarniki, komory środowiskowe itp.

Specyfikacja techniczna

Czujnik ciśnienia

Czujnik ciśnienia ma zakres ciśnień od 10 mBar do 6 Bar,
z dokładnością pomiaru ± 0,25% w pełnej skali. Może być stosowany w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym
i medycznym, w zastosowaniach takich jak sterylizacja sterylizacyjna, sterylizacja parowa, piece, komory środowiskowe itp.

Specyfikacja techniczna

 

Czujnik ciśnienia do 8 barów

8-barowy czujnik ciśnienia ma zakres pomiarowy od 20 mbar do 8 bar ABS i współpracuje ze wszystkimi loggerami TrackSense® Pro. Zaprojektowany przy użyciu najnowocześniejszej technologii czujników piezorezystancyjnych, nowy czujnik oferuje dokładne pomiary ciśnienia z rozszerzonym zakresem wymaganym np. przy pasteryzacji piwa lub wulkanizacji gumy do produkcji opon.

Specyfikacja techniczna
Czujnik ciśnienia i temperatury
Łączony czujnik ciśnienia i temperatury ma zakres ciśnień od 10 mbar do 6 bar, z dokładnością ± 0,25% w pełnej skali, a zakres temperatur od 0 do + 150°C z dokładnością pomiaru 0,05°C. Ma zastosowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym.

Specyfikacja techniczna

Czujnik próżni i temperatury
Czujnik podciśnienia i temperatury ma zakres ciśnienia od 0,0001 mbar do 1000 mbarów i może dokumentować poziom temperatury w fazie SIP z zakresem temperatur od -50 do + 140°C. Może być stosowany w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, szczególnie w niskich temperaturach, takich jak liofilizacja.

Specyfikacje techniczne

 

Czujnik wilgotności względnej i temperatury

Czujnik  zapewnia pomiar wilgotności w zakresie 0-100% RH (skalibrowany od 10-90%), z dokładnością +/- 2%. Wbudowany element PT1000 oferuje zakres pomiaru temperatury od 0 do 90°C (skalibrowany od 10 do 90°C), z dokładnością +/- 0,1 ° C. Czujnik jest kompatybilny z loggerami L, Pro, Pro X i Pro XL, może być wyposażony w moduł SKY do przesyłania danych w czasie rzeczywistym.Może być używany do zastosowań w przemyśle farmaceutycznym oraz do określania poziomu wilgotności podczas walidacji magazynów, komór stabilności i procesów sterylizacji EtO.

Specyfikacja techniczna

Czujnik przewodności i temperatury
(0 – 200 μS/cm)

Rejestrator danych dotyczących przewodności i temperatury ma zakres przewodności od 0 do 200 μS/cm i zakres temperatur od 0 do +100°C. Pomiary przewodnictwa mają zastosowanie do monitorowania procesów przemysłowych oraz do walidacji procesów dezynfekcji w szpitalach objętych rozporządzeniem EN ISO 15883: 2009. Rejestrator danych może być wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym, medycznym / szpitalnym, fermentacyjnym, spożywczym, cukrowniczym, petrochemicznym, chemicznym i elektrowniczym.

Specyfikacja techniczna 

Czujnik przewodności i temperatury
(200 – 2000 μS/cm)

Połączony czujnik przewodności i temperatury można sterylizować i ma on przewodność w zakresie od 200 do 2000 μS / cm oraz w zakresie temperatur od 0 do +100°C. Pomiary przewodnictwa mają zastosowanie do monitorowania procesów przemysłowych oraz do walidacji procesów dezynfekcji w szpitalach objętych rozporządzeniem EN ISO 15883: 2009.

Specyfikacja techniczna

Czujnik CO2

Rejestrator danych TrackSense® Pro z czujnikiem CO2, o zakresie pomiaru od 0 do 18%, zapewnia bezprzewodowy pomiar stężenia CO2 wykorzystywanego do walidacji lub monitorowania inkubatorów wzrostu komórek biologicznych w przemyśle farmaceutycznym i medycznym. Zaprojektowany w technologii niedyspersyjnej podczerwieni (NDIR), czujnik zapewnia dokładne pomiary w celu oceny wydajności inkubatora, który zapewnia optymalny wzrost komórek. Czujnik nie jest jednak odpowiedni do środowisk ATEX.

Specyfikacja techniczna

Czujnik CO2

 

Rejestrator danych TrackSense Pro z czujnikiem CO2 zapewnia dokładne odczyty stężenia CO2 w procesach inkubacji. Dzięki zakresowi pomiarowemu 0-20% czujnik CO2 zapewnia bezprzewodowe pomiary do walidacji lub monitorowania inkubatorów wzrostu komórek biologicznych w przemyśle farmaceutycznym i medycznym. Czujnik CO2 został zaprojektowany w technologii niedyspersyjnej podczerwieni (NDIR) i zapewnia bardzo dokładne pomiary +/- 2% FS (0,4%), co zapewnia optymalne środowisko wzrostu komórek.

Specyfikacja techniczna

 

Elektroniczny czujnik Bowie Dicka

Ten bardzo kompaktowy czujnik Bowie Dicka jest jedynym elektronicznym urządzeniem testującym na rynku, zaprojektowanym dla procesów 121°C – a w razie potrzeby do 134 °C. Czujnik zapewnia znacznie większy wgląd w krytyczne parametry sterylizacji niż było to możliwe wcześniej, co czyni go kluczowym narzędziem do wszelkich badań penetracji pary. W przeciwieństwie do tradycyjnych wskaźników chemicznych, w których subiektywnie decydujesz na podstawie zmiany koloru, to urządzenie zapewnia dokładny raport, który eliminuje wszelkie domysły. Urządzenie jest niezwykle łatwe w obsłudze i nie wymaga żadnego szkolenia. Wystarczy jedno kliknięcie w oprogramowaniu, aby urządzenie zaczęło mierzyć i rejestrować dane. Po zakończeniu programu testowego Bowie Dicka urządzenie jest po prostu umieszczane z powrotem w stacji czytnika, gdzie oprogramowanie automatycznie przetwarza dane i podaje wynik testu – prosto i łatwo! Wysokiej jakości bezprzewodowe rejestratory danych TrackSense Pro XL są wykonane z odpornej stali nierdzewnej i oferują zaawansowaną technologię, która pozwala na stabilne i bardzo dokładne pomiary w różnych procesach termicznych.

Specyfikacja techniczna