TrackSense LyoPro

Nowy, rewolucyjny bezprzewodowy system rejestracji danych TrackSense® LyoPro. LyoPro zapewnia kompletne rozwiązanie do kwalifikowania liofilizatorów, walidacji samego procesu i monitorowania każdej partii. LyoPro to bezpiecznie kontrolowanie

wszystkich aspektów liofilizacji.

Kompletny system składa się z kilku rejestratorów LyoPro, 10-gniazdowej stacji odczytu/zapisu LyoPro, oprogramowania ValSuite Pro w wersji 6.0.16 lub nowszej, Punktu Dostępowego LyoPro oraz różnych akcesoriów (LoggerNest, ConnectionClip i LyoStopper). Każda konfiguracja będzie inna i dostosowana do typu fiolki w zakresie od 2R do 100R. Rejestrator danych LyoPro to całkowicie nowa konstrukcja składająca się z podwójnej obudowy o wysokości 32 mm wykonanej z PEEK. Jedna część podwójnej obudowy zawiera specjalny akumulator TSL o dużej pojemności, oznaczony na zielono. Druga część zawiera całą elektronikę, w tym nadajnik danych online. W górnej części przedziału elektroniki znajduje się zacisk śrubowy dla 30 cm czujnika termoelektrycznego typu AWG30 o wymiarach tylko 0,55 x 0,95 mm.

Stacja LyoPro z 10 gniazdami ma również zupełnie nową konstrukcję, dostosowaną do nowego rejestratora danych. Oprócz obsługi do 10 rejestratorów danych jednocześnie, transmisja danych odbywa się za pomocą częstotliwości radiowej (RF), co pozwala na znacznie większą prędkość. Interfejs do komputera PC realizowany jest przez USB lub Ethernet (LAN), natomiast stacja odczytu/zapisu posiada adres IP pokazany w okienku na spodzie stacji.
Punkt dostępowy LyoPro odbiera dane z rejestratora danych LyoPro i przekazuje je do oprogramowania ValSuite 6. Ten punkt dostępu jest również nowo opracowany i ma zwiększoną siłę sygnału i większą prędkość wysyłania.
Dodatkowa antena, zapewnia lepszy zasięg antenowy. Podobnie jak w przypadku stacji odczytu/zapisu LyoPro, punkt dostępowy LyoPro oferuje połączenie przez Ethernet, pokazując adres IP i MAC przez okienko w dolnej płycie. Punkt dostępowy LyoPro zostanie wprowadzony jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego roku.

W liofilizacji w przemyśle farmaceutycznym wykorzystywane są przede wszystkim szklane fiolki, jako pojemniki na produkty. Te fiolki są zwykle przetwarzane na przenośnikach taśmowych na półkach liofilizatora. Konstrukcja rejestratora danych LyoPro z podwójną obudową i określonymi akcesoriami jest do tego idealna.


Różne akcesoria opracowane dla tych rozwiązań obejmują:
• Opatentowany LyoStopper, który służy do wprowadzania termopary do fiolki i utrzymywania jej na miejscu
• LoggerNest, który jest używany do wyrównania wysokości i średnicy LyoPro w celu dopasowania do rzeczywistych fiolek
• Clip i BufferClip używane do sterowania rejestratorem danych LyoPro wraz z fiolkami

Obecnie na rynku dostępnych jest 11 standardowych rozmiarów fiolek, wszystkie akcesoria są do nich dostosowane.

Główne zalety:
✓ Ostateczny system walidacji i monitorowania liofilizacji
✓ Idealny do automatycznego załadunku i rozładunku systemów liofilizatorów pracujących w sterylnych warunkach
✓ Rejestrator danych LyoPro można dostosować do fiolek o dowolnej wielkości przy użyciu akcesoriów LoggerNest, Clip i LyoStopper
✓ Dokładność pomiaru temperatury +/- 0,3 ° C
✓ Długa praca na baterii i pamięć wewnętrzna do 100 000 próbek, obejmująca czas procesu 34 dni ( przy próbkowaniu, co 30 sekund)
✓ Czujnik termoparowy o wymiarach zaledwie 0,5 x 0,95 mm, redukujący potencjalny wpływ na pomiar prawie do zera
✓ Rejestrator danych i czujnik termopary mogą być kalibrowane przez użytkownika, najlepiej przy użyciu technologii Dry Bloc