Firma Komender na XXVII Zjeździe Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej

XXVII Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej połączony z konferencją naukową odbył się w dniach 20-22 maja 2019 r. w Łochowie. W jego trakcie firma Komender poprowadziła cykl warsztatów na temat “Walidacja, monitoring procesu mycia i sterylizacji w praktyce.“.

Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej zrzesza ponad 500 członków, w większości kadry kierowniczej Centralnych Sterylizatorni Szpitalnych w całej Polsce.

Doroczny zjazd połączony jest zwykle z wykładami oraz warsztatami mającymi na celu poszerzanie wiedzy członków stowarzyszenia na temat najnowszych osiągnięć w zakresie sterylizacji i dekontaminacji materiałów, narzędzi i urządzeń w medycynie. Podczas ostatniego zjazdu firma Komender Technologies, wyłączny przedstawiciel firmy Ellab w Polsce poprowadziła cykl warsztatów na temat “Walidacja, monitoring procesu mycia i sterylizacji w praktyce“, a w szczególności o wykorzystaniu urządzeń firmy Ellab w walidacji i monitoringu procesów sterylizacji, mycia i dezynfekcji.

W trakcie warsztatów przedstawiono nowe elektroniczne urządzenia SteriSense do testów Bowie Dicka oraz zestaw urządzeń TrackSense do walidacji procesów sterylizacji i mycia /dezynfekcji firmy Ellab. Dzięki wykorzystaniu niewielkiego sterylizatora  oraz radiowej transmisji danych SKY uczestnicy mogli na żywo obserwować przebieg sterylizacji parą wodną.

Ogółem w sześciu cyklach warsztatów uczestniczyło ponad 100 specjalistów sterylizacji szpitalnej.

 

Warsztaty prowadzili: Paweł Komender ze strony firmy Komender, Roman Loretts z firmy Ellab, oraz Mirosław Drabarz z firmy MD PRO.

W lobby przed salą konferencyjną uczestnicy Konferencji mogli zapoznać się z urządzeniami firmy Ellab i osobiście przekonać się o łatwości obsługi loggerów TrackSense oraz wszechstronności i intuicyjności oprogramowania ValSuite.

Uczestnicy Konferencji mieli również okazję przyjrzeć się nowemu i innowacyjnemu produktowi do elektronicznych testów Bowie Dicka – SteriSense.