O firmie…

Od stycznia 2002 firma KOMENDER jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń firmy Ellab A/S w Polsce.

Od końca lat 40-tych firma Ellab A/S jest wiodącym producentem kompletnych Systemów Walidacji i Monitoringu Procesów. Ellab specjalizuje się w systemach dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego oraz medycyny, a także dla innych gałęzi przemysłu, wszędzie tam, gdzie stosowane są procesy obróbki cieplnej wymagające bezpieczeństwa, optymalizacji, oszczędności energii oraz pełnej dokumentacji. Oferowane przez nas Systemy Walidacji i Monitoringu Procesów są dokładne, wszechstronne i niezawodne. Na całym świecie zostało już sprzedane ponad 10 000 systemów.

Urządzenia ELLAB posiadają certyfikat CE i są produkowane zgodnie ze międzynarodowymi specyfikacjami i standardami. Atestowane oprogramowanie zaprojektowane jest w sposób przyjazny dla użytkownika. Wyniki pomiarów uzyskane z urządzeń są akceptowane przez FDA/USDA oraz inne instytucje nadzorcze.

Systemy Walidacji i Monitoringu Procesów firmy ELLAB są jedynymi dostępnymi systemami, które mogą pracować jako niezależne instrumenty lub jako elementy odpowiedzialne za zbieranie danych w zintegrowanych układach działających w czasie rzeczywistym, a także w sposób bezprzewodowy. Rejestrowane i zapisywane do tego samego pliku mogą być wartości temperatury, ciśnienia, przewodnictwa, CO2, deformacji, wilgotności względnej, prędkości ruchów obrotowych oraz wartości F0 / Fd / P0 / A0 / C0.

ELLAB A/S jest jedynym dostawcą w pełni kompletnych systemów do walidacji w czasie rzeczywistym oraz w sposób bezprzewodowy. Od łączników do montażu czujników w puszkach i autoklawach, poprzez same czujniki, oprzyrządowanie oraz oprogramowanie, nasz klient ma wygodę i możliwość zakupu wszystkich potrzebnych elementów u jednego dostawcy.

Wykorzystując najnowsze osiągnięcia techniki pracownicy ELLAB opracowują i wprowadzają do produkcji nowe urządzenia tak, aby móc sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie systemów atestacji i monitoringu o wysokiej dokładności.

Ellab utrzymuje kompletne laboratorium kalibracyjne dla okresowych wzorcowań i obsługi urządzeń w zakresie temperatury, rezystancji, wilgotności i ciśnienia. Ellab A/S jest akredytowany zgodnie z ISO 17025 przy DANAK pod numerem rejestracji 520.

Firma KOMENDER mieści się od początku swego istnienia w Żółwinie koło Podkowy Leśnej. Firma zatrudnia obecnie 4 pracowników.

Firma KOMENDER została założona w kwietniu 1992 roku przez dra inż. Pawła KOMENDERA. Początkowo zajmowała się głównie instalacją i sprzedażą urządzeń do klasyfikacji poubojowej tusz wieprzowych. Jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce francuskiej firmy SYDEL, obecnie Fives, produkującej urządzenie do klasyfikacji CGM.