19 urządzeń SteriSense dla szpitali w Kopenhadze

Firma Ellab dostarczy 19 urządzeń SteriSense dla szpitali w Kopenhadze.

Zespół szpitali obejmujących obszar Kopenhagi (prawie 2 miliony osób) postanowiły skoncentrować wszystkie działania związane z dezynfekcją / sterylizacją wyrobów medycznych w 2 nowych Centralnych Sterylizatorniach, Rigshospitalet i Herlev Hospital. Te dwie CS mają w sumie 19 sterylizatorów parowych firmy MMM, które będą uruchomione w 2020 r. W grudniu 2019 r. Ellab dostarczy tym szpitalom 19 jednostek SteriSense, 2 stacje czytników SteriSense i 2 dodatkowe PCD.

SteriSense został po raz pierwszy przedstawiony kierownikowi ds. Jakości z obszaru Kopenhagi podczas konferencji szpitalnej w Danii w listopadzie 2017 r. Wcześniej rozważano tylko ETS z 3M. Enrique Riis, starszy menadżer sprzedaży z firmy Ellab spotkał się z klientami w 2019 roku, przetestowali oni SteriSense we wrześniu, odbyli także spotkanie z 3M i testowali ETS.

Jak stwierdził klient, oto dlaczego SteriSense stał się preferowanym rozwiązaniem:

  • Przyjazny dla użytkownika – zarówno obsługa / użytkowanie,  jak i przechowywanie.
  • Szybkie pobieranie danych.
  • Proces chłodzenia nie jest konieczny (wymienny PCD).
  • Długa żywotność / brak daty ważności – możliwa do wykonania roczna kalibracja.
  • Korzysta z tego samego oprogramowania, co dla rejestratorów TrackSense (ValSuite Medical).
  • Przejrzysty raport wyników testu.

Sterylizatory MMM zostały dostarczone ze zintegrowaną jednostką testową Bowie & Dick o nazwie SteamSpy. Klient twierdzi jednak, że SteamSpy nie może zastąpić zewnętrznego testu Bowie & Dick, ponieważ SteamSpy nie jest uważany za niezależny od sterylizatora.